Karukella Puhkemaja

Karukella puhkemaja asub Ida-Virumaal, Lüganuse aleviku südames Papli tänaval. Karukella krunti palistab ühelt poolt kiriku poole viiv tänav ja teiselt poolt Purtse jõgi.

Maja sobib rentimiseks kas sõpruskonnale, olgu siis käsil talvine suusapuhkus Kiviõli Seikluskeskuses või suvine Ida-Virumaa avastamine või väiksematele ettevõtetele, kel on plaanis läbi viia meeskonnapäevi või pidada töökoosolekuid.

Omanikud soovisid algusest peale, et arendatav puhkemaja saaks ehitatud liimpuitpalgist, kuna see on energiatõhus, hingav ja naturaalne.

Teie käsutusse saab kahekordne puhkemaja, kus alumisel korrusel on kööginurk, söögisaal ja elutuba. Soome saun, duširuum ja wc. Esik on avar ja eraldatud eluruumidest helikindla uksega, esikust viib trepp II korrusele 5-de magamistuppa. Välja renditakse korraga terve maja.

Saunauks avaneb õhtukülge ja pea ümber terve maja jooksvasse terrassi on integreeritud 2 m läbimõõduga kaanega suletav moodne kuumaveevann.

Kuid miks on puhkemaja nimeks Karukella? Õigustatud küsimusele selline vastus:

  • esiteks asukoht- Lüganuse on muinasasula, mille piirides asub ka Karukella krunt
  • teiseks- hilisem kihelkonnakeskuseks olemine on siiakanti maha jätnud väga palju pärimust nii lugude, kommete, vanasõnade kui ka käsitöö osas. Karukell on tikitud meie esivanemate poolt Lüganuse kihelkonna rahvariiete käiste peale. Just see kõige keskmine lill sõle all on karukell.
  • kolmandaks- on puhkemaja nn. kodurand 8 km kaugusel Liimalas kevadsuvisel ajal kauneid karukelli täis
  • ja neljandaks- karukell kõlab nii ilusti!

Peamiste klientidena nähakse peresid ja sarnaste huvidega sõpruskondi, kes on tulnud piirkonnaga tutvuma turismi eesmärgil või tegelema seiklusspordiga. Mõne kilomeetri kaugusel on arenev Kiviõli Tuhamäe Seikluskeskus ja Aidu veespordikeskus, mis pakuvad nii talvel kui suvel võimalusi seiklusturismiks, samuti vaba aja veetmise võimalusi puhkuse sisustamiseks. Lähedal asuvad ka Ojasaare Golf, Purtse Jahtsadam ja Tulivee rannarestoran, Purtse kindluse kohvik-restoran ja pruulikoda ja Liimala rand, mis loovad lisaväärtust kohapealse pikema ja sisuka puhkuse veetmise võimalusele.

Eesmärk on pakkuda privaatset ja personaalset teenust kombineerituna laia valiku tegevustega tegevustalus kui väljaspool seda. Eristutakse teistest pakkudes külalistele käelist tegevust, aimu paikkonna ajaloost, pärimusest ja kommetest. Tehakse käsitööd, mille kõrvale räägitakse kohalikku lugu ja pakutakse kohalikku toitu. Lisaväärtust hakkab andma ka rajatav õppeaed.