Tulivee rannarestoran & Purtse jahtsadam

Maalilises Liimala rannas asuv 70-kohaline Tulivee rannarestoran võimaldab hõrku toitu ja kaunist merevaadet nautida nii avaras restoranisaalis kui ka terrassidel.

Ainulaadse, merelainet jäljendava, hoone arhitektiks on Ralf Tamm. Põhjamaise ja merest ning rannikualade salapiirituseveost inspireeritud sisekujunduse on teinud sisearhitekt Angela Orgussaar.

Ida-Virumaale omane Eesti ja Vene toidukultuuri koosmõju inspireerib ka Tulivee restorani menüüd. Tulemuseks on hõrk slaavi mõjudega Eesti köök ning maksimaalselt puhtad maitsed. Restoran kasutab maksimaalselt kohalike tootjate parimaid tooraineid ning annab seeläbi kohalikule toidule täiesti uue ilme.

Tulivee restorani soovitab külastada ka Põhja- ja Baltimaade restorane hindav White Guide, mille 2018. aasta restoranigiidis Tulivee esindatud on.

Restorani saab vajadusel reserveerida ka tervikuna, andes võimaluse korraldada

Tulivees nii bankette, pulmi kui muid isuäratavaid üritusi.

Tulivee keskus, Purtse jahtsadam ja Tulivee laevasaun

Tulivee restoran on osa Tulivee keskusest, mis hõlmab endas Purtse Jahtsadamat, sadamas asuvat Tulivee laevasauna, mis rajatud vanale kalatraalerile ja 2018 aasta lõpus valmivat Tulivee hotelli, merevaatlustorni, välilava ja salapiiritusemuuseumit.

Tulivee keskus jutustab möödunud sajandi 20ndatel ja 30ndatel aastatel Eesti ja Soome rannikualadel toimunud ulatusliku salapiirituseveo lugu.

Purtse jahtsadam

Purtse jahtsadam on Eesti üks uuemaid mereväravaid. 2015. aastal rajatud väikesadamate nõuetele vastav sadamakompleks on loodud tervitamaks merekülalisi meilt ja kaugemalt. Jahtsadama navigatsiooniperiood on 1. maist kuni 30. septembrini. Merekultuuriaasta 2016 raames pälvis Purtse Jahtsadam riigihaldusministri tunnustuse ja aasta väikesadama tiitli.

Sadamas on paadislipp ja 18 paadikohta, millest 10 on külaliskohad. Purtse jahtsadam kuulub Eesti väikesadamate võrgustikku ning vastab väikesadamate teenusstandardile. Kaid ja territoorium on valgustatud ja elektrooniliselt valvatud. Rajatud on kaid ja sadamat lainetuse eest kaitsvad muulid, paigaldatud ujuvkaid, akvatoorium ja faarvaater on süvendatud ning tähistatud toodritega. Minimaalne sügavus kaide juures on 2,5m. Sadamakail on vesi ja elekter, sadamas on kättesaadavad ohutusvahendid, võimalus on tühjendada septiktanki. Sadamahoones on sooja veega varustatud pesemisvõimalused ja WC, mis on ligipääsetavad ka füüsilise erivajadusega külastajatele. Sadama territooriumil on tasuta WiFi. Külastajatel on võimalik kasutada kümblustünni, grilli ja grillimisvahendeid.

Aadress:

  • Nõmme 1, Liimala Küla
  • Lüganuse vald, Ida‑Virumaa
  • 43306, Eesti
  • www.tulivee.ee
  • Facebook
  • Telefon: +372 52 18 046
  • restoran@tulivee.ee

Oleme avatud:

  • K-N 12:00 – 20.00
  • R-L 12:00 – 23:00
  • P 12.00 – 20:00