Tulivee keskus & Purtse jahtsadam

TULIVEE RANNARESTORAN

Maalilises Liimala rannas asuvas 70 kohaline Tulivee rannarestoran võimaldab hõrku toitu ja kaunist merevaadet nautida nii avaras restoranisaalis kui ka terrassidelt.

Ainulaadse, merelainet jäljendava, hoone arhitektiks on Ralf Tamm. Põhjamaise ja merest ning rannikualade salapiirituseveost inspireeritud sisekujunduse on teinud sisearhitekt Angela Orgussaar.

Ida-Virumaale omane Eesti ja Vene toidukultuuri koosmõju inspireerib ka Tulivee restorani menüüd. Tulemuseks on hõrk slaavi mõjudega Eesti köök ning maksimaalselt puhtad maitsed. Restoran kasutab maksimaalselt kohalike tootjate parimaid tooraineid ning annab seeläbi kohalikule toidule täiesti uue ilme.

Tulivee restorani soovitab külastada ka Põhja- ja Baltimaade restorane hindav White Guide, mille 2018. ja 2019. aasta restoranigiidis Tulivee esindatud on. Tulivee restoran pälvis 2019. aastal konkursil Silverspoon parima pererestorani tiitli.

 

Vt täpsemalt: www.tulivee.ee

https://www.facebook.com/Tulivee/

Telefon: +372 52 18 046

restoran@tulivee.ee

MAJUTUS: villa@tulivee.ee

Tel: +3723340017

 

TULIVEE VILLA  JA TULIVEE LAEVASAUN

Tulivee keskus hõlmab endas muuhulgas ka Purtse Jahtsadamat ja sadamas asuvat Tulivee laevasauna, mis rajatud vanale kalatraalerile. Oma vahva kerekuju tõttu on saunalistel võimalik end tunda justkui tormisel merel madalikule sõitnud kaptenina. Saunakompleks koosneb leili- ja tünnisaunast ja on sobilik kuni 12 inimesele. Leiliruumist avaneb vaade Purtse jahtsadamale, merele ja Purtse jõele.

Tulivee Villa valmis 2019 aastal ja pälvis kohe ka auhinna Aasta puitehitis 2019. Mere kaldal asuvas hotellis on üheksa merevaatega numbrituba, mis igaüks jutustavad ühe omaaegse salapiiritusekuninga loo. Hotelli vahetus läheduses asuvad ka merevaatlustorn, välilava ja salapiiritusemuuseum.

Suuremate ürituste korral on võimalik Tulivee villasse majutada kuni 45 inimest. Suvisel perioodil pakume majutust ka kämpingutes.

 

PURTSE JAHTSADAM

Purtse jahtsadam on Eesti üks uuemaid mereväravaid. 2015. aastal rajatud väikesadamate reeglitele vastav sadamakompleks on loodud tervitamaks merekülalisi meilt ja kaugemalt. Jahtsadama navigatsiooniperiood on 1. maist kuni 30. septembrini. Merekultuuriaasta 2016 raames pälvis Purtse Jahtsadam riigihaldusministri tunnustuse ja Aasta väikesadama tiitli.

Sadamas on paadislipp ja 18 paadikohta, millest 10 on külaliskohad. Purtse jahtsadam kuulub Eesti väikesadamate võrgustikku ning vastab väikesadamate teenusstandardile. Kaid ja territoorium on valgustatud ja elektrooniliselt valvatud. Rajatud on kaid ja sadamat lainetuse eest kaitsvad muulid.

 

TULIVEE SALAPIIRITUSEMUUSEUM

Salakaupa on Eesti randades veetud juba ammustest aegadest saadik. Tulivee Villaga samas hoones asub ka salapiirituseveo muuseum, mis jutustab möödunud sajandi 20ndatel ja 30ndatel aastatel Eesti ja Soome rannikualadel toimunud ulatusliku salapiirituseveo lugu. Piirituseveoga saab tutvuda nii iseseisvalt kui ka giidi vahendusel.

 

Tulivee moto on: „Keeldudest kangemad elamused!“

Aadress:

  • Nõmme 1, Liimala Küla
  • Lüganuse vald, Ida‑Virumaa
  • 43306, Eesti
  • www.tulivee.ee
  • Facebook
  • Telefon: +372 52 18 046
  • restoran@tulivee.ee

Oleme avatud:

  • K-N 12:00 – 20.00
  • R-L 12:00 – 23:00
  • P 12.00 – 20:00